English

ROZŠÍŘENÉ VYHLEDÁVÁNÍ

AKTUALITA srpen 2017:


Letní novinky

 

Vážení čtenáři,

pomalu se blíží konec prázdnin a s ním i začátek akademického roku. Plánujete-li využít zbylý volný čas k četbě, přinášíme Vám menší inspiraci v podobě čtyř letních novinek.

Monografie Miloše Kučery Pud u Freuda je úvodem do Freudova učení, klade si otázky, jak Freud přemýšlel, na jaký rozpor nebo nedostatek svých předchozích textů reagoval, ale také, jak mohou být další interpretace či resumé jeho díla zavádějící.

Publikace Alois Richard Nykl: Poznámky k revoluční akci v Chicagu (1914–1918) představuje vzpomínky českého orientalisty a polyglota na činnost ve válečných letech 1916–1918. Výjimečný historický dokument představuje netradiční interpretaci událostí těchto let a jednu z prvních kritických reflexí české akce za nezávislost.

Kniha Moc krásy odpovídá na řadu otázek, jimž se zatím naše sociologie a ekonomie vyhýbaly, vychází z rozsáhlého výzkumu a věnuje se souvislostem mezi atraktivitou, vzděláním, profilem osobnosti, sebevědomím, povoláním a příjmy.

Španělská moderní literatura 1898–2015 nabízí čtivě formulované informace o španělské próze, poezii, divadelní tvorbě a o jejich představitelích. Druhé, rozšířené vydání je doplněno o nejnovější vývoj.

Přejeme Vám krásný zbytek léta.