English

ROZŠÍŘENÉ VYHLEDÁVÁNÍ


NOVINKY:

Komunikace řečí, komunikace lidí...

Vlčková-Mejvaldová, Jana

cena: 190 Kč

Sborník k životnímu jublieu Marie Bořek-Dohalské je určený těm, kteří se chtějí na zvukovou matérii řeči podívat z různých úhlů. Fonologii...

Německá vysoká škola technická v Praze (1938–1945)

Josefovičová, Milena

cena: 280 Kč

Historie Německé vysoké školy technické v Praze v letech 1938–1945 připomíná křižovatku – bod, kde se protínají dějiny vzdělanosti českých...

The Defence of Constitutionalism

Přibáň, Jiří

cena: 420 Kč

Jak může znít v evropsky integrované a globálně provázané společnosti na počátku 21. století ona česká otázka, která po dvě staletí...


NOVINKY - E-KNIHY:

Detail knihy Vzpomínky chirurga
E-KNIHA

Vzpomínky chirurga

Nahodil, Vladimír

cena: 110 Kč

Autor se v publikaci zamýšlí nad tím, jak byl vývoj chirurgie v našich zemích ovlivněn jednotlivými osobnostmi, technickým pokrokem i...

V TISKU:

Detail knihy Ivan M. Havel

Ivan M. Havel

Wohlmuth Markupová, Jana

cena: 270 Kč

Ačkoli se rodina Havlova těší velké pozornosti a osudy jednotlivých členů byly již literárně zpracovány, životu Ivana M. Havla se dosud...

KALENDÁŘ AKCÍ:

26.09.2017 19:00

Prezentace překladu básní Bohuslava Reynka The Well at Morning v Knihovně Václava Havla

Kde: Knihovna Václava Havla, Ostrovní 13, 110 00 Praha 1

Prezentace překladu básní Bohuslava Reynka The Well at Morning se uskuteční 26. 9. od 19.00 v Knihovně Václava Havla. Komponovaným večerem provází David Vaughan, vystoupí překladatel Justin Quinn, Literární historik Martin C. Putna a básník Petr Borkovec.

Těšíme se na Vás.

27.09.2017 19:00

Beseda o vydané antologii Svatováclavské bible v Dominikánské 8

Kde: Dominikánská 8 - Místo vzdělání a kultury při klášteře sv. Jiljí v Praze, Husova ul. 8, Praha 1

Beseda o vydané antologii Svatováclavské bible se koná v krásném prostoru barokního refektáře. Vstup je z ulice Jilská 7a.
Večerem provedou editoři antologie Ondřej Koupil a Jiří M. Havlík; představí jak Svatováclavskou bibli, tak vydanou antologii z jejího textu, následovat bude čtení pašijí podle Marka ze Svatováclavské bible.

Akce začíná v 19.30.

Těšíme se na Vás.

29.09.2017 10:00

Tabook

Kde: Tábor

Letos se poprvé účastníme Tabooku. Mezinárodní festival malých a středních kvalitních nakladatelů, setkání knižních profesí a velkolepá oslava obrazové knihy a ilustrace se koná poslední zářijový víkend v Táboře.

Stánek Nakladatelství Karolinum naleznete v Sýpce (Hradební 3037, nádvoří Hotelu Dvořák)v pátek a sobotu 29. - 30. 9.

Podrobné informace o festivalu naleznete ZDE.

Těšíme se na setkání.

starší akce

AKTUALITY :

 

Vážení čtenáři,

pomalu se blíží konec prázdnin a s ním i začátek akademického roku. Plánujete-li využít zbylý volný čas k četbě, přinášíme Vám menší inspiraci v podobě čtyř letních novinek.

Monografie Miloše Kučery Pud u Freuda je úvodem do Freudova učení, klade si otázky, jak Freud přemýšlel, na jaký rozpor nebo nedostatek svých předchozích textů reagoval, ale také, jak mohou být další interpretace či resumé jeho díla zavádějící.

Publikace Alois Richard Nykl: Poznámky k revoluční akci v Chicagu (1914–1918) představuje vzpomínky českého orientalisty a polyglota na činnost ve válečných letech 1916–1918. Výjimečný historický dokument představuje netradiční interpretaci událostí těchto let a jednu z prvních kritických reflexí české akce za nezávislost.

Kniha Moc krásy odpovídá na řadu otázek, jimž se zatím naše sociologie a ekonomie vyhýbaly, vychází z rozsáhlého výzkumu a věnuje se souvislostem mezi atraktivitou, vzděláním, profilem osobnosti, sebevědomím, povoláním a příjmy.

Španělská moderní literatura 1898–2015 nabízí čtivě formulované informace o španělské próze, poezii, divadelní tvorbě a o jejich představitelích. Druhé, rozšířené vydání je doplněno o nejnovější vývoj.

Přejeme Vám krásný zbytek léta.